Kontakt
Grzegorz Dziurzyński
68-300 Lubsko
Tuchola Żarska 30
Województwo: lubuskie
Email: tuchola@op.pl

Tel./Fax: +48 68 457 99 73
Tel.kom.: +48 693 026 799
Wszystko z drewna
Stolarstwo i Remonty Budowlane
Odwiedziny
Ilość wyświetleń: 571349

Historia Hodowli

Historia hodowli Grzegorza Dziurzyńskiego

Hodowlą gołębi pocztowych interesowałem się od najmłodszych lat. Już będąc w szkole podstawowej  trzymałem gołębie na strychu. Którejś nocy niespodziewanie w gołębniku pojawiła się kuna /widok był nieprzyjemny/. Wydarzenie to i ten widok zniechęciło mnie bardzo i zaprzestałem hodowli. Nie miałem siły i serca aby zacząć wszystko od początku. Jednak zawsze wiedziałem i czułem, że kiedyś powrócę do gołębi. Nastąpiło to dopiero wiosną 2006 r.

Początki były ciężkie: trzeba było pogodzić hodowlę z pracą w firmie i jej rozbudową oraz z czasem poświęcanym dla rodziny.

Pierwsze sukcesy przyszły  niemal od razu bo już w2008 roku zdobyłem tytuł mistrza oddziału w lotach gołębi dorosłych i młodych.

W krótkim czasie na moim gołębniku rozpłodowym zagościły gołębie z wyśmienitych linii takich jak: Vandenabele, Hans Heiny, Stock, Verstraete, Schellens.

Od 2008 roku nieprzerwanie jestem mistrzem oddziału  Lubsko a moje gołębie wielokrotnie wygrywały loty od 100 km do 800 km.

Zdobyłem również wiele nagród w rywalizacji rejonowej i okręgowej a moje gołębie prezentowane były wielokrotnie na wystawach ogólnopolskich.

Obecnie w oddziale Lubsko pełnie funkcję Prezesa ds. Lotowych.

Jestem równocześnie V-ce Prezesem ds. finansowych  w Polskim Klubie Lotów Dalekodystansowych GRANDDISTANCE i od 2012 r biorę aktywny udział w lotach dalekiego dystansu.

W dziale wyniki możecie Państwo zapoznać się z moimi osiągnięciami.


Hodowla Grzegorza Dziurzyńskiego